W niedzielę 24 maja wspólnota parafialna św. Floriana uczciła Mszą św. o godz. 12.30 imieniny Ks. Grzegorz Kossa, przypadające dzień później.

Ks. Grzegorz Koss jest Dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej i odpowiada za wielki zakres spraw związanych z tym Wydziałem. Chętnych do przyjrzenia się zakresowi Jego obowiązków odsyłam do strony www.rodzina.sosnowiec.pl. Pomimo tych licznych zajęć, ks. Grzegorz znajduje czas na posługę kapłańską wśród nas i dla nas, odprawiając Msze Święte, spowiadając oraz czy głosząc kazania. Przyzwyczailiśmy się już do tego przyjaznego ludziom, skromnego Kapłana, zawsze starannie przygotowanego do każdej kapłańskiej posługi. Polubiliśmy Go i cieszymy się z Jego obecności wśród nas.

Piękne życzenia, po równie pięknych życzeniach Ks. Prałata Stefana Wyporskiego - Proboszcza, w imieniu wszystkich Grup parafialnych i wszystkich Parafian złożył Tadeusz Sokołowski – Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w towarzystwie pań, które wręczyły solenizantowi kwiaty. Nie zabrakło także odśpiewania gromkiego: „Życzymy, życzymy i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez serce Maryi”, przez uczestników Mszy Świętej pod dyktando organowe pana Marka Tomalskiego.

Ks. Grzegorz podziękował za życzenia i przyznał, że czuje się wśród nas bardzo dobrze. Na wychodzących z kościoła czekał przygotowany przez niego koszyczek cukierków. Panu Bogu dziękujemy za dar tego Kapłana dla nas.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Rok 2020 trwa już:

Najnowsze komentarze
 • Piotr Zimnal 13.06.2020 11:06
  Dziękuję Autorce tekstu za zawartą w nim treść, z którą się utożsamiam. Piotr Zimnal

  Czytaj więcej...

   
 • Grzegorz 11.06.2020 20:56
  Czy ten zastęp rycerzy istnieje jeszcze ? --------- Od Administratora - Tak, jak najbardziej. Jest ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

18.6°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 43%
Wtorek 12.28°C / 25.53°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Sroda 14.54°C / 25.57°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Czwartek 14.54°C / 19.87°C SP_WEATHER_HEAVY_INTENSITY_RAIN
Piatek 12.58°C / 22.09°C Deszczyk
Sobota 14.1°C / 23.35°C Pochmurno