W piękną słoneczną niedzielę wakacyjną nasza parafia przeżywała wielkie święto, bowiem 9 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38, (z parafii św. Floriana oraz św. Joachima) przyjęło po raz pierwszy do swych dziecięcych serc Jezusa Eucharystycznego.

Tę uroczystość dzieci wraz z rodzicami rozpoczęły już w sobotę na nabożeństwie pojednania i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, w czasie którego przygotowały Jezusowi swoje serca przez sakramentalną spowiedź.

W niedzielę, w czasie homilii, Ks. Proboszcz Stefan Wyporski, który celebrował uroczystą Eucharystię, w nawiązaniu do Ewangelii przekazał dzieciom i ich rodzicom piękną prawdę o tym, że w życiu każdego człowieka Jezus powinien być zawsze pierwszy i najważniejszy. Ksiądz Proboszcz jako przykład i wzór do naśladowania podał dzieciom św. Dominika Savio.

W liturgię oprócz dzieci włączyli się rodzice - mama Jakuba i mama Igi czytały Słowo Boże, natomiast mama Mateusza - komentarz do darów. W podziękowaniach kapłanom, rodzicom, rodzinie, Dyrekcji, nauczycielom, panu organiście Markowi, pani Kasi fotograf oraz Służbie Liturgicznej Ołtarza dzieci złożyły nie tylko upominki i kwiaty, ale także swoje serca, dziękując za trud włożony w przygotowanie ich i w przeżycie tej pięknej uroczystości.

Na zakończenie dzieci otrzymały pobłogosławione chlebki oraz pamiątki komunijne z wizerunkiem Jezusa Dobrego Pasterza.

foto: Katarzyna Bzowska

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Rok 2020 trwa już:

Najnowsze komentarze
 • Piotr Zimnal 13.06.2020 11:06
  Dziękuję Autorce tekstu za zawartą w nim treść, z którą się utożsamiam. Piotr Zimnal

  Czytaj więcej...

   
 • Grzegorz 11.06.2020 20:56
  Czy ten zastęp rycerzy istnieje jeszcze ? --------- Od Administratora - Tak, jak najbardziej. Jest ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

18.6°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 43%
Wtorek 12.28°C / 25.53°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Sroda 14.54°C / 25.57°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Czwartek 14.54°C / 19.87°C SP_WEATHER_HEAVY_INTENSITY_RAIN
Piatek 12.58°C / 22.09°C Deszczyk
Sobota 14.1°C / 23.35°C Pochmurno