1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna, a jutro radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Odwiedzając indywidualnie Plac Papieski dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Także jutro o godz. 18.00 TVP 1 wyemituje program poświęcony św. Janowi Pawłowi II.

2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Również w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji ks. Grzegorza Kossa z racji zbliżających się jego imienin.

3. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Okazja do Spowiedzi jest codziennie pół godziny przed Mszą św. w kościele.

5. Wszystkim wpłacającym ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Aby umożliwić parafianom pozostającym w domu uczestnictwo we Mszy św. została zamontowana kamera do przekazywania transmisji wchodząca też w skład zamontowanego rok temu monitoringu. Ponadto w zakrystii została wymieniona rozdzielnia elektryczna.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

8. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Emil Brodkowicz lat 70 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 12 Mszy św. od rodziny.
                              Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież