1. W tym tygodniu we wtorek 26 maja obchodzimy wspomnienie św. Filipa Nereusza, a w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi. Ponadto we wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Także w tym tygodniu imieniny obchodzi ks. Grzegorz Koss, Msza św. w jego intencji będzie odprawiona dzisiaj o godz. 12.30.

2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie po Mszy św. wieczornej.

3. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Uroczysta liturgia Wigilii Zesłania Ducha Św. będzie odprawiona w sobotę, 30 maja, o godz. 18.00, na którą serdecznie zapraszamy.

4. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Okazja do Spowiedzi jest codziennie od poniedziałku do soboty pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele.

6. Wszystkim wpłacającym ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

8. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Irena Góra lat 74 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, 4 Msze św. od rodziny oraz 3 Msze św. od mieszkańców klatki Kisielewskiego 22.
        Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież