1. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W środę wspomnienie św. Karola Lwangi i jego towarzyszy, w czwartek, 4 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek wspomnienie św. Bonifacego. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

2. Z przykrością informujemy, że w sobotę 30 maja w godzinach porannych zmarł Ksiądz Prałat Tadeusz Kamiński pierwszy, wieloletni Proboszcz naszej parafii. We wtorek od godz. 12.00 będzie modlitewne czuwanie przy trumnie zmarłego w naszym kościele, wspólny różaniec o godz. 14.30, o godz. 15.00 Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka w naszym kościele. W środę 3 czerwca o godz. 12.00 - pogrzeb w rodzinnych Starokrzepicach. Uroczystości będzie przewodniczył ks. Biskup Piotr Skucha. Na pogrzeb jest możliwość wyjazdu autokarem o godz. 9.00 spod naszego kościoła. Zapisy w kancelarii parafialnej albo u pana Organisty. Nie zapomnijmy o modlitwie za Ks. Proboszcza Tadeusza.

3. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 10 września. Spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania będzie jutro 1 czerwca po Mszy św. wieczornej w kościele.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca z odpowiednimi modlitwami. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ, natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie zelatorek i Zarządu Żywego Różańca, wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 7 czerwca po Mszy św. o godz. 7.00.

6. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca będzie po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym takich osób.

7. Okazja do Spowiedzi jest codziennie od poniedziałku do soboty pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele.

8. Wszystkim wpłacającym ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

10. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

11. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
- śp. Teresa Rusek lat 74 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 4 Msze św. od rodziny.
- śp. Grażyna Wójcik lat 71 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu.
                               Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież