1. Oprócz obchodzenia uroczystości Trójcy Przenajświętszej, dziś jest doroczny Dzień Dziękczynienia. Do puszki przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej.

2. W czwartek, 11 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, i 18.00. Po Eucharystii o godz. 9.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii, na zakończenie procesji będzie odprawiona Msza św. w kościele. Prosimy o udekorowanie naszych domów i trasy procesji, ołtarze w tych samych miejscach jak co roku. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy jak co roku następujące grupy parafialne: ołtarz I – Neokatechumenat, ołtarz II – Akcja Katolicka, ołtarz III – Żywy Różaniec i Straż Honorowa Najśw. Serca P. Jezusa, ołtarz IV – Oaza i młodzież. Podczas procesji prosimy o zachowanie środków ostrożności, zakrycie ust i nosa, zachowanie bezpiecznych odstępów.

3. Od piątku przez cały tydzień przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne w oktawie po Mszy św. wieczornej.

4. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych śp. ks. Prałata Tadeusza Kamińskiego.

5. Okazja do Spowiedzi jest codziennie od poniedziałku do soboty pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele.

6. Wszystkim wpłacającym ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

8. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Katarzyna Łyczba lat 42 z osiedla BMC. W jej intencji będzie odprawionych 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu, 4 Msze św. od rodziny oraz 10 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 28.
- za śp. ks. Prałata Tadeusza Kamińskiego będą odprawione 184 Msze św., w tym 30 Mszy św. greg. oraz 42 Msze św. od uczestników pogrzebu
                 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież