W piątek 18 stycznia odbyło się opłatkowe spotkanie  członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej działającej w naszej Parafii. Oczywiście nie mogło zabraknąć na nim naszych Księży, zwłaszcza zaś Księdza Proboszcza Stefana, który jest opiekunem tej wspólnoty.

Życzenia Księdza Proboszcza skierowane do Zarządu Oddziału Akcji Katolickiej i wszystkich członków były wyrazem jego wdzięczności i radości z faktu istnienia POAK w naszej Parafii. Zwrócił on uwagę na to, jak wiele można dobrego zdziałać, jeśli znajdzie się choćby niewielka grupa chętnych parafian do społecznego działania jak to właśnie ma miejsce w przypadku Akcji Katolickiej.

Po krótkiej modlitwie złożyliśmy sobie indywidualne życzenia, po czym zasiedliśmy do wspólnego dużego stołu w nowej sali wygospodarowanej z zasobów budynku katechetycznego, o czym Parafian informowaliśmy. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego radosnego kolędowania.

Musimy też z radością odnotować fakt zainteresowania wstąpieniem do naszej grupy nowych członków. Bogu niech będą dzięki za sprawnie działający przy naszej Parafii Oddział Akcji Katolickiej, bo jego efekty działania były widoczne dla wszystkich. Ufamy, że tak będzie również w przyszłości i tę ufność składamy w ręce Pana Jezusa.

foto: Piotr Zimnal, Przemysław Ponczek

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież