Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w naszej Parafii spotyka się systematycznie po Mszy św. o godz. 18.00 w każdy trzeci piątek miesiąca za wyjątkiem okresu wakacyjnego. Czerwcowe  spotkanie odbyło się wyjątkowo wcześniej 14 czerwca w dniu szczególnym, bo dokładnie w 20-stą rocznicę pobytu na sosnowieckiej Ziemi Ojca Świętego Jana Pawła II.

Spotkaniu przewodniczył Prezes POAK Tadeusz Sokołowski, a uczestniczył w nim również ks. Proboszcz Stefan Wyporski. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że ks. Proboszcz bardzo sobie ceni istnienie i działalność POAK i pilnuje tego, aby być obecnym na każdym jego spotkaniu. Mówiąc wprost traktuje on POAK jako Radę Duszpasterską i porusza na spotkaniach wszystkie istotne problemy z życia Parafii.

A dzieje się wiele w naszej Parafii w czym czynnie uczestniczy POAK, począwszy od aktywnego uczestnictwa we Mszach św. (służba ołtarza, czytania liturgiczne, śpiewanie psalmów, rozprowadzanie gazetek) po zakup i wydawanie artykułów żywnościowych dla potrzebujących, także z darów Caritasu, przeprowadzaniu zorganizowanych zbiórek przed kościołem na różne szlachetne cele jak paczki przedświąteczne dla potrzebujących, św. Mikołaja czy festyn dla dzieci. Ale na tym nie koniec, bo takie akcje jak św. Mikołaj czy festyny dla dzieci wymagają bardzo dużego zaangażowania i dopięcia wielu związanych z tym tematów. Zbliża się okres wakacyjny, ale POAK nie wyłącza się całkowicie ze spraw naszego parafialnego Kościoła, bo nie wszyscy członkowie jednocześnie się urlopują.

Bardzo istotną sprawą dla spoistości i chęci służenia dobrej sprawie jest formacja duchowa członków POAK, czemu służą odprawiane w każdą trzecią niedzielę miesiąca Msze Święte w intencji Akcji Katolickiej oraz wyjazdowe dni skupienia z kapłanem. Jako świadomi członkowie Akcji Katolickiej nie oczekujemy za swą pracę ekstra pochwał, ale doświadczamy ze strony Księdza Proboszcza i wszystkich pozostałych Kapłanów pracujących u nas wielkiej przychylności i akceptacji naszej działalności. Czujemy, że stanowimy jedno i za to niech Panu Bogu będą dzięki.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież