W sobotę 21 listopada  rozpoczęły się sygnalizowane od pewnego czasu prace przygotowawcze pod montaż ogniw fotowoltaicznych na dachu naszego kościoła. Montaż ogniw na dużej powierzchni dachu (warunek korzystny i sprzyjający) pozwoli na wytwarzanie ekologicznej energii elektrycznej, preferowanej w Unii Europejskiej (dotacje do inwestycji).

Inwestycja pozwoli na odpłatne przekazywanie wytworzonej energii elektrycznej do sieci ogólnej, a w konsekwencji przyczyni się do znacznego obniżenia kosztów zużycia energii pobieranej z sieci ogólnej na ogrzewanie i oświetlenie kościoła i budynków, na zasadzie rozliczeń z dostawcą przez cały rok. Jest to duże przedsięwzięcie kosztowe i bez perspektywy otrzymania dotacji finansowej z UE naszej Parafii nie byłoby na nie stać. Dlatego tym bardziej dziękujemy za każdą ofiarę na ten cel, bo dotację z UE można otrzymać tylko przy określonym minimalnym wkładzie własnym i warunku rozpoczęcia inwestycji, co właśnie nastąpiło.

foto: Piotr Zimnal