Wielki Post który niebawem rozpoczniemy jak zawsze będzie okazją do odnowienia relacji z Jezusem, naszym Odkupicielem. Nieocenioną pomocą do owocnego przeżywania tego czasu jest książka Pani Ewy Klimczyk, naszej parafianki, która zachęca nas abyśmy podążyli „Chrystusowymi śladami”. Książka o tym właśnie tytule, czyli zbiór rozważań Drogi Krzyżowej, trafia właśnie do księgarni. W niedzielę 31 stycznia będziemy mieli wyjątkową okazję nabyć książkę „Chrystusowymi śladami” od samej autorki również w naszym kościele.

Książka jest wyjątkowa. Nie jest przedrukiem ani kopią rozważań innych autorów, ale jak zaznaczył we wstępie do książki ks. Prałat Stefan Wyporski: „Pani Ewa pisała je swym sercem (…)”. Niewątpliwie jest to świadectwo żywej relacji z Jezusem i umiłowania Jego Ewangelii. Jest to pozycja tym bardziej cenna, ponieważ autorka nie ogranicza się w swoim dziele do jednego wąskiego tematu, lecz proponuje rozważania Drogi Krzyżowej zarówno dla osób duchownych jak i ludzi świeckich, zmagających się na co dzień z własnym krzyżem. Tak więc znajdziemy tu rozważania dla kapłanów, sióstr zakonnych, osób samotnych i cierpiących czy poranionych niezgodą w rodzinie. Również Ci, którzy pragną pogłębić swoją więź z Jezusem Eucharystycznym znajdą tu rozważania dla siebie.

Niech na ścieżkach tegorocznego Wielkiego Postu nie zabraknie nam wszystkim tych wyjątkowych rozważań. Są one nieocenioną pomocą dla tych, którzy prócz spełniana pobożnych praktyk religijnych, chcą świadomie pracować nad sobą i coraz bardziej kierować swoje spojrzenie na Chrystusie.