Jak co roku, zgodnie z pielęgnowaną przez lata tradycją w dekanacie św. Jadwigi Śląskiej, do którego należy nasza Parafia – 16 października spotkaliśmy się na Placu Papieskim, aby w modlitwie różańcowej dziękować za wybór kardynała Karola Wojtyły na Papieża i modlić się za wstawiennictwem naszego świętego już Rodaka.

Wieczornej modlitwie przewodniczył dziekan ks. Prałat Stefan Wyporski, a rozważania chwalebnych części Różańca przygotował ks. Szymon Wojciechowski – wikariusz Parafii św. Joachima. Modlitwa rozpoczęła się odśpiewaniem znanej nam wszystkim „Barki”, a zakończyła Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem udzielonym przez wszystkich zgromadzonych na Placu kapłanów. Cieszymy się, że mimo zimna wiele osób tego wieczoru przyszło na Plac Papieski i wspólnie wznosiło do Boga modlitewne prośby i dziękczynienie.

foto: Ewa Klimczyk