30 października po szkolnych korytarzach ZSO nr 5 - SP nr 38 w Sosnowcu przechadzali się „Święci”- młodzi aktorzy z klasy IIIa i VIc, którzy pod kierunkiem pani Iwony Letniowskiej,  pani Oli Szechowicz oraz siostry Sawiany przygotowali przedstawienie pt. „To dla mnie i dla ciebie święci orędują w niebie”.

Za pomocą wybranych fragmentów z życia świętych oraz piosenek o świętych, np. o św. Pawle, czy o św. Teresie od Dzieciątka Jezus pokazali społeczności uczniowskiej klas I-III, jak żyć, by osiągnąć świętość. Okazuje się, że aby zostać świętym nie trzeba dokonywać wielkich rzeczy, ale żyć zwyczajnie kochając Boga i ludzi oraz czyniąc wszystkim dobrze. Wśród wybranych świętych dzieci mogły poznać bliżej Maryję, św. Józefa, św. Piotra i Pawła, św. Franciszka i Klarę, św. Tereskę, św. Agnieszkę ale także święte dzieci: rodzeństwo: św. Hiacyntę i św. Franciszka, św. Dominika Savio, św. Stanisława Kostkę. Na koniec przedstawienia pojawili się także polscy święci: św. Jadwiga Królowa , św. Jan Paweł II, św. Maksymilian Maria Kolbe i św. Siostra Faustyna.

Po przedstawieniu, dzieci z klas I-III, które przebrały się za świętych wzięły udział w konkursie „Mój ulubiony święty”- byli wśród nich: Mojżesz, Maryja, św. Karolina Kózkówna, św. Piotr, św. Dominik Savio, św. Stasiu Kostka, św. Franciszek. Dyplomy i nagrody wręczyła dzieciom pani Wicedyrektor Regina Korcipa, natomiast Pani Dyrektor Iwona Chęcińska oraz Siostra Sawiana poczęstowały uczestników konkursu i przedstawienia  lizakami.


foto: Szymon Wałowski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież