W pierwszą niedzielę Adwentu podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 w naszej wspólnocie parafialnej zostali przyjęci do grona Liturgicznej Służby Ołtarza czterej kandydaci. Nasza wspólnota ministrancka liczy już ponad 30 ministrantów. Oprócz nich do Służby Ołtarza przygotowuje się jeszcze pięciu kandydatów.

W niedzielę 10 listopada podczas porannej Mszy Świętej miało miejsce niecodzienne wydarzenie wyświęcenia Ministrantów Seniorów. Była to inicjatywa Ks. Mirosława Wilka podjęta za zgodą Ks. Prałata Stefana Wyporskiego – Proboszcza.

W sobotę 17 listopada byliśmy z częścią Liturgicznej Służby Ołtarza w kinie. Przed seansem udaliśmy się na grób śp. biskupa Adama Śmigielskiego znajdujący się przy naszej sosnowieckiej katedrze.

2 czerwca dwóch ministrantów naszej parafii - Oktawian Karnia i Dawid Rusinek zostało mianowanych lektorami przez JE ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka. Od tego czasu mogą zawsze czytać Słowo Boże na zgromadzeniu liturgicznym.

Czterech z naszych ministrantów, którzy zdobyli najwięcej punktów za obecność na Mszach św. i różnych nabożeństwach udało się w sobotę 3 marca wraz z Ks. Marcinem na wyjazd do Krakowa.

W sobotę 16 grudnia kilkunastu członków Liturgicznej Służby Ołtarza wraz ze swoim opiekunem - ks. Marcinem Słodczykiem wybrało się na wycieczkę. Celem wyjazdu był seans filmowy w sosnowieckim kinie, który był nagrodą za pilne przestrzeganie obowiązków ministranckich.

Na niedzielnej Mszy świętej o godz. 11.00 w dniu 19 lutego do wspólnoty ministrantów dołączyli Karol Serafin, Michał Serafin, Bartłomiej Bzowski oraz Karol Wieczorek. Po odpowiedniej formacji i przygotowaniu ks. Jan zdecydował, że dotychczasowi aspiranci są gotowi na przyjęcie kolejnego stopnia w służbie liturgicznej. Uroczystego aktu dokonał ks. Proboszcz Stefan Wyporski.