Czterech z naszych ministrantów, którzy zdobyli najwięcej punktów za obecność na Mszach św. i różnych nabożeństwach udało się w sobotę 3 marca wraz z Ks. Marcinem na wyjazd do Krakowa. 

Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od Bielan i tamtejszego Eremu OO. Kamedułów, a następnie tynieckiego Opactwa OO. Benedyktynów. Klasztory te są ostoją ciszy w gwarnym Krakowie, można tam zatopić się w chwili modlitwy i medytacji nad swoim życiem i relacją do Boga.

Następnie pojechaliśmy na Wawel i tam nawiedziliśmy relikwie św. Stanisława, Jadwigi, Jana Pawła i bł. Wincentego Kadłubka. Po trudnej wspinaczce na wawelską dzwonnicę mogliśmy zobaczyć jeden z największych dzwonów w Polsce, słynnego "Zygmunta". Po zejściu z wieży odwiedziliśmy królów, wieszczów oraz słynnych Polaków spoczywających w katedralnej krypcie.

Po zejściu ze wzgórza spacerując uliczkami Starego Miasta widzieliśmy pałac biskupa Krakowskiego Erazma Ciołka, kościół św. Piotra i Pawła, a następnie ul. Grodzką doszliśmy na krakowski rynek, odwiedziliśmy sukiennice i Kościół Mariacki. Po tylu atrakcjach poszliśmy na upragniony obiad. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy kościele św. Idziego, przybliżając sobie ciekawą historię powstania tego niewielkiego i urokliwego kościółka.

foto: ks. Marcin Słodczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież