W niedzielę 10 listopada podczas porannej Mszy Świętej miało miejsce niecodzienne wydarzenie wyświęcenia Ministrantów Seniorów. Była to inicjatywa Ks. Mirosława Wilka podjęta za zgodą Ks. Prałata Stefana Wyporskiego – Proboszcza.

Do Liturgicznej Służby Ołtarza zdecydowało się przystąpić trzynastu mężczyzn – niestety nie wszyscy z różnych przyczyn mogli w tej Mszy uczestniczyć. Ks. Mirosław dostrzegł potrzebę wypełnienia „luki” w Liturgicznej Służbie Ołtarza i zwrócił się z tym tematem bezpośrednio do wybranych aktywnych religijnie mężczyzn, którzy nie tylko w niedzielę uczestniczą we Mszach Świętych ale także udzielają się społecznie na rzecz Parafii.

Spośród sporej liczby zachęcanych parafian trzynastu mężczyzn wyraziło zgodę i gotowość do liturgicznej służby. Pod przewodnictwem Ks. Mirosława Wilka przeszli oni odpowiednie kilkugodzinne przygotowanie, rozłożone w czasie, aby w dniu 10 listopada być przedstawionymi Ks. Proboszczowi Stefanowi i Zebraniu Liturgicznemu a po złożeniu przyrzeczenia wyświęconymi na Ministrantów Seniorów. Od teraz będziemy cieszyć się obecnością przy ołtarzu Panów – Tadeusza, Stanisława, Władysława, Adama, Pawła, Mirosława, Jana, Grzegorza, Piotra, Damiana, Bartłomieja, Artura oraz Tomasza.

Powaga i znaczenie tego wydarzenia udzieliła się całemu Zebraniu Liturgicznemu. Powołani Ministranci Seniorzy będą czynić liturgiczną posługę ołtarza zwłaszcza na Mszach Świętych w tygodniu, kiedy to do tej pory często bywało tak, iż kapłani samotnie przy ołtarzu odprawiali Msze Święte. Trzeba w tym miejscu oddać wszystkim Panom, którzy z własnego wyboru stali się Ministrantami Seniorami, wielkie uznanie i wdzięczność. My Parafianie bardzo cieszymy się z tego faktu, bowiem nastąpił w naszej Parafii istotny przełom w naszych „konsumenckich” postawach i uważamy, że podniesie to naszą religijną społeczną aktywność a także nada większą powagę należną wydarzeniom, które obrazuje Eucharystia.

Wdzięczni Panu Bogu za ten Dar dla Parafii polecamy Mu wszystkich Ministrantów Seniorów i życzymy im wytrwania w odkrytym powołaniu.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież