Zakończyliśmy niedawno ferie zimowe. Dla młodzieży związanej z Ruchem Światło Życie był to czas nie tylko wypoczynku i zabawy, ale przede wszystkim czas zbliżania się do Boga i do siebie. W dniach od 24 do 29 stycznia br. młodzież w liczbie 44 osób przebywała w Bukowinie Tatrzańskiej na Oazie Ewangelizacyjnej.

Rozważając każdego dnia spotkania Jezusa z poszczególnymi bohaterami ewangelicznymi, szukaliśmy własnego miejsca w relacji do naszego Zbawiciela. Pismo Święte wytrwale i konsekwentnie przypomina nam prawdę podstawową, że Bóg stworzył nas z miłości i do niej nas powołuje. Nie jest to takie oczywiste, bo prawdę tę zaciemnia grzech i zło, które pragnie zająć miejsce należne Bogu. Odkrywaliśmy również prawdę o tym, że Jezus i tylko On jest Panem i Zbawicielem naszego życia. Jemu też powierzyliśmy ten dar najcenniejszy i nadal trwamy w postawie prośby, by daru tego nie zmarnować.

Bukowina to miejscowość zachęcająca do czynnego spędzania czasu. Każdego popołudnia udawaliśmy się na piesze wycieczki, narty, sanki i łyżwy. Odwiedziliśmy pustelnię św. Brata Alberta którego 100 rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku oraz sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej – Królowej Tatr na Wiktorówkach.

Oazową specjalnością są gry i zabawy, zwłaszcza planszówki. Nie zabrakło też czasu na ten rodzaj integracji i tworzenia wspólnoty.

Za każdy dzień, łaskę i wspólny czas Bogu niech będą dzięki, a wszystkich zapraszamy do fotorelacji.

foto: Oliwier Gołuchowski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież