W niedzielę 22 września członkowie Straży Honorowej i czciciele Najświętszego Serca Pana Jezusa spotkali się w Parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, która przeżywała jubileusz 30-lecia powstania w tej Parafii wspólnoty Straży Honorowej.

Była to wyjątkowa okazja do uwielbienia i dziękczynienia Sercu Bożemu za czas łaski, uświęcenia, modlitwy i służby przy Sercu Jezusa. Ten radosny i pogodny dzień rozpoczęliśmy Hymnem Straży Honorowej, a następnie ks. Stanisław Gruca SCJ - nasz diecezjalny opiekun powitał delegacje Straży ze Sztandarami oraz wszystkich gości przybyłych na tę uroczystość. 

Po krótkich informacjach ks. Stanisław poprowadził konferencję na temat: "Serce Jezusa w życiu i duchowości św. Jana Pawła II". Ojciec Święty bardzo kochał Serce Jezusa. Był Jego gorliwym apostołem. Codziennie odmawiał Litanię do Serca Pana Jezusa oraz własnoręcznie spisany akt osobistego oddania się Sercu Jezusowemu, który odkryto po śmierci papieża. Podkreślał z całą mocą, że kult Serca Jezusowego ożywia cały Kościół. Jest to droga dla tych, którzy pobłądzili i zwątpili. Straż Honorowa zrodziła się z przebitego Serca - ze śmierci i czerpie z tego źródła siłę i moc.

Po konferencji adorowaliśmy Najświętszy Sakrament. Głównym punktem spotkania była Msza święta celebrowana przez ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka wraz z przybyłymi kapłanami z różnych parafii. Podczas Eucharystii zostali przyjęci w szeregi Wspólnoty nowi członkowie, a wśród nich gospodarz tamtejszej parafii - ks. Ryszard Pietrzak oraz ks. Stanisław Gruca SCJ. To wielka radość, że nas przybywa.

W homilii ks. Biskup bardzo ciepło wyrażał się o Straży Honorowej NSPJ, która w Polsce istnieje 150 lat. Podkreślał jej rolę i znaczenie w Kościele. Godzina obecności i modlitwa, którą łączymy z modlitwą Jezusa w Ogrodzie Oliwnym, to nasze główne zajęcie. Z uwielbieniem wpatrujemy się w to Serce pełne Miłości, tak niekiedy zapomniane i wzgardzone przez ludzi.

Po skończonej Uczcie Eucharystycznej przyszedł czas na ucztę dla ciała. Pyszne ciasta i różne dania, które przygotowały gospodynie Jubileuszu bardzo wszystkim smakowały. A ks. Biskup Grzegorz z ks. Ryszardem osobiście zachęcali do częstowania się smakołykami. 

Serdecznie wszystkim dziękujemy za wspólnotowe spotkanie. "Boskie Serce Jezusa spraw - Niech Cię kocham coraz więcej".

foto: Krystyna Bednarz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież