2 stycznia członkowie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa spotkali się przy wspólnym stole – najpierw przy Stole Eucharystycznym, a potem na salce parafialnej.

Piękny to zwyczaj, gdy poszczególne grupy parafialne gromadzą się na łamaniu się opłatkiem. Nasza wspólnota Strażowa jako pierwsza rozpoczęła w tym roku świętowanie. Składaliśmy sobie szczere życzenia noworoczne. Wszystkim uczestnikom towarzyszył dobry humor i panowała życzliwa atmosfera.

Naszymi gośćmi byli księża: ks. Proboszcz, ks. Marcin oraz Tadeusz i Ewa z Akcji Katolickiej. Siostry „strażowe” zatroszczyły się o pyszne łakocie i herbatkę. Nie zabrakło też radosnego śpiewu kolęd.

Niech ten Nowy Rok będzie czasem pięknych czynów i dobrych nowin. Niech miłość Boga wobec każdego z nas przemienia się na miłość do drugiego człowieka. Czerpmy z Eucharystycznego Serca Jezusa światło i moc na ten 2020 Rok, który jest dla nas i naszej strażowej wspólnoty rokiem trzech Jubileuszy. Pierwszy to 100-lecie kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque. Drugi to setna rocznica poświęcenia narodu polskiego Sercu Jezusa. Trzecim jest setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II papieża, który uznawany jest za jednego z największych popularyzatorów kultu Bożego Serca. Uważał on, że „przy Sercu Jezusowym serce człowieka nabiera zdolności miłowania”.

Wszystkim uczestnikom spotkania oraz pomagającym składam serdeczne Bóg zapłać. Ewuni za fotki - buziaczki :-)

foto: Ewa Klimczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież