Nareszcie nadeszła chwila radości, kiedy to w pierwszą sobotę miesiąca członkowie Różańca świętego mogli uczestniczyć w Eucharystii ze zwiększoną ilością uczestników, a potem przedłużyć tę radość na wspólnym spotkaniu.

W sobotę 4 stycznia po wieczornej Mszy świętej zelatorzy Żywego Różańca wraz z Zarządem spotkali się, aby połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz podsumować zakończony rok 2019.

W naszej Parafii istnieje 30 Kół Żywego Różańca stąd też, mając na uwadze Święto Matki Bożej Różańcowej, zelatorka prowadząca pani Wioletta Strączek zamówiła intencję Mszy św.: „O rozwój Żywego Różańca i o błogosławieństwo Boże dla członków Żywego Różańca”.

Wczesnym rankiem 25 maja spod kościoła św. Floriana wyruszyła autokarowa pielgrzymka zorganizowana przez Żywy Różaniec do pięknego Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

W sobotę 27 kwietnia odbyła się Pielgrzymka Róż Różańcowych Diecezji Sosnowieckiej do Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, w której uczestniczyła także nasza Parafia wraz ze sztandarem.

W dniu 25 marca 2019 r w dzień Zwiastowania Pańskiego w naszym kościele o godz. 18.00 odbyła się uroczysta Msza Św. koncelebrowana z udziałem Pocztu Sztandarowego Żywego Różańca i zaangażowaniem się jego Członków w liturgię Słowa Bożego, liturgiczną służbę Ołtarza, modlitwę wiernych, oraz procesyjne niesienie darów ofiarnych do Ołtarza.

W sobotni wieczór 5-go stycznia nowego 2019 Roku, podobnie jak w ubiegłym roku – Zelatorki i Zelatorzy poszczególnych Róż podzielili się opłatkiem.  Natomiast w niedzielny  poranek po zakończonej Mszy św. odprawionej przez Ks. Proboszcza Stefana Wyporskiego, wystawieniu Najświętszego Sakramentu i wymianie tajemnic różańcowych, uczynili to wszyscy członkowie wspólnoty różańcowej życząc sobie wielu błogosławieństw od Dzieciątka Jezus oraz zdrowia.