W sobotę 12 czerwca o godz. 18 ks. proboszcz Andrzej Mróz odprawił Mszę św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, który działa w naszej parafii od wielu lat. Na zakończenie Mszy świętej zelatorki złożyły uroczyste ślubowanie Niepokalanemu Sercu Maryi zawierzając w Jej Matczyne ręce nasze rodziny, naszą Parafię i naszą Ojczyznę.

25 marca obchodziliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tradycyjnie już tego dnia w naszym kościele grupa Żywego Różańca w sposób szczególny bierze udział w przygotowaniu liturgii Mszy świętej o godz. 18.00.

Nareszcie nadeszła chwila radości, kiedy to w pierwszą sobotę miesiąca członkowie Różańca świętego mogli uczestniczyć w Eucharystii ze zwiększoną ilością uczestników, a potem przedłużyć tę radość na wspólnym spotkaniu.

W sobotę 4 stycznia po wieczornej Mszy świętej zelatorzy Żywego Różańca wraz z Zarządem spotkali się, aby połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz podsumować zakończony rok 2019.

W naszej Parafii istnieje 30 Kół Żywego Różańca stąd też, mając na uwadze Święto Matki Bożej Różańcowej, zelatorka prowadząca pani Wioletta Strączek zamówiła intencję Mszy św.: „O rozwój Żywego Różańca i o błogosławieństwo Boże dla członków Żywego Różańca”.

Wczesnym rankiem 25 maja spod kościoła św. Floriana wyruszyła autokarowa pielgrzymka zorganizowana przez Żywy Różaniec do pięknego Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

W sobotę 27 kwietnia odbyła się Pielgrzymka Róż Różańcowych Diecezji Sosnowieckiej do Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, w której uczestniczyła także nasza Parafia wraz ze sztandarem.