25.07.2014.
Niech mi się stanie według Słowa Twego - Uroczystość Zwiastowania NMP Drukuj Poleć znajomemu
Autor:   
26.03.2011.

Niech mi się stanie według Słowa Twego  Uroczystość Zwiastowania NMPKażdego roku 25 marca, a więc dziewięć miesięcy przed Uroczystością Bożego Narodzenia w Kościele Katolickim obchodzona jest uroczystość Zwiastowania NMP.  Jest to także dzień świętości życia, w którym w wyjątkowy sposób modlimy się za poczęte dzieci i matki oczekujące potomstwa. W tym roku uroczystość przypadła w piątek, więc Mszę świętą poprzedziło nabożeństwo Drogi Krzyżowej z rozważaniami poświęconymi Matce Bożej, w czytanie których włączyli się członkowie Żywego Różańca.

Wspomnienie Zwiastowania NMP jest dla nas bodźcem do refleksji nad tym, jak jedno „fiat” – a więc „Niech mi się stanie według Twego Słowa” zmieniło bieg historii.  Także my, kiedy zgadzamy się na Bożą wolę w naszym życiu, mamy szansę swoje życie zmienić. I choć droga, jaka jest przed nami nie będzie łatwa, to jak Maryja warto zaufać Bogu, bo tylko On wie co jest dla nas najlepsze.

Wspomnienie zwiastowania to także dzień świętości życia, w którym Kościół wyjątkowo stanowczo upomina się o prawa dzieci nienarodzonych. Kultura, w której żyjemy z jednej strony występuje przeciwko życiu nie widząc nic złego w zabijaniu tych, którzy sami nie potrafią się jeszcze bronić, a z drugiej strony poprzez moralnie kontrowersyjne metody domaga się przyznania wszystkim, którzy tego pragną, prawa do posiadania dziecka.  Głos sprzeciwu  ze strony katolików jest w tej dyskusji zdecydowanie za mało słyszalny. Inicjatywą, która wychodzi poza dzień świętości życia jest akcja adopcji dziecka poczętego. Polega ona na codziennej modlitwie za poczęte dziecko, aby miało ono szansę się narodzić i być otoczone miłością. Także w naszej parafii znalazły się osoby, które na wieczornej Mszy św. tego dnia podjęły postanowienie takiej duchowej adopcji na najbliższe dziewięć miesięcy.

Jak co roku Uroczystość Zwiastowania jest także świętem całej Rodziny Różańcowej, która każdego dnia właśnie za pośrednictwem Maryi  modli się o potrzebne łaski i wstawiennictwo. Swoją wdzięczność Maryi członkowie Żywego Różańca wyrażają m.in. poprzez ofiarowane w procesji dary. W tym roku były to m.in.: nowy paschał, 5 białych ornatów oraz 6 komż, które wykorzystywane będą głównie przez dorosłych mężczyzn, którzy poprzez swoją posługę przy ołtarzu pragną ubogacić oprawę liturgiczną w Parafii.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

foto: Piotr Zimnal

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside