W sobotnie upalne popołudnie o godz. 16.00 w naszym ogrodzie, mimo trudności, odbył się grill dla rodziców i dzieci z klas II, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.

Wspólnie spędzony czas był dobrą okazją, by się lepiej poznać i zintegrować z naszą parafią. Była to też możliwość,  aby zaprosić dzieci do włączenia się w życie parafii w Liturgicznej Służbie Ołtarza (chłopcy) i Dziewczęcej Służbie Maryjnej (dziewczynki). Zawsze z radością czekamy na wszystkie dzieci i liczymy na wasz zapał i entuzjazm.

Z racji dużej temperatury rozpaliliśmy grill, nie mogliśmy jednak odmówić sobie dobrej zabawy przy piłce. Chłopcy i dziewczęta z pasją i zacięciem biegali po boisku. Drugą atrakcją, którą zaproponowała nam nasza Siostra były zabawy z kolorową chustą animacyjną. Wszyscy duzi i mali pękali ze śmiechu, co widać m.in. na nagranym filmiku.

Miłym gościem naszego sobotniego spotkania był Ks. Biskup Ordynariusz Grzegorz Kaszak, który przebywał w tym dniu w naszej parafii. Swoją wizytą sprawił nam wielką radość. Dziękując księdzu Biskupowi za dobre słowa i błogosławieństwo zapraszamy ks. Biskupa częściej do naszej gościnnej parafii.

Dziękujemy ks. Janowi i Siostrze Sawianie za dobry pomysł i dobrą zabawę. Wyrazem tego są uśmiechnięte buźki naszych dzieci. Paniom Ewie, Iwonie i Monice za pomoc i serwowanie nam zimnych napojów i smacznych kiełbasek.  A rodzicom i dzieciom za chęć tworzenia żywego Kościoła.


foto: Monika Szopa

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież