1. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Świerada z pochodzenia Polaka i jego ucznia Benedykta, pustelników , w środę św. Bonawentury biskupa i doktora kościoła, a w czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.

1. Jutro obchodzimy wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w środę św. Jana z Dukli, a w sobotę święto św. Benedykta opata, głównego Patrona Europy.

1. Jutro obchodzimy uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Uroczysta Msza św. z intencjami zbiorowymi będzie o godz. 18.00. Jeszcze można zgłaszać intencje. Zbierana jutro taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. A w piątek 3 lipca obchodzimy święto św. Tomasza Ap.

1. W tym tygodniu w środę obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela Uroczysta Msza św. z intencjami zbiorowymi będzie o godz. 18.00. Ponadto we wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców.

1. W tym tygodniu w środę obchodzić będziemy uroczystość św. Brata Alberta Chmielowskiego głównego patrona naszej diecezji. Ponadto w piątek obchodzić będziemy uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, z racji tej uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. A w sobotę wspomnienie Niepok. Serca Maryi. Już dziś przypominamy, że przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową 24 czerwca ku czci św. Jana Chrzciciela oraz na 29 czerwca ku czci św. Ap. Piotra i Pawła.

1. Oprócz obchodzenia uroczystości Trójcy Przenajświętszej, dziś jest doroczny Dzień Dziękczynienia. Do puszki przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej.

1. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W środę wspomnienie św. Karola Lwangi i jego towarzyszy, w czwartek, 4 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek wspomnienie św. Bonifacego. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.