Pan Jezus w objawieniach siostrze Małgorzacie Marii Alacoque prosił, aby zaraz po Oktawie Bożego Ciała w piątek obchodzono święto Jego Serca. Tegoroczna Uroczystość w naszej Parafii poprzedzona była nowenną.

13 czerwca w parafii św. Joachima w Sosnowcu odbył się XXIII Diecezjalny Zjazd Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Miejsce nieprzypadkowe ponieważ wiąże się z jubileuszem 30-lecia istnienia Arcybractwa w tej Parafii.

2 stycznia członkowie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa spotkali się przy wspólnym stole – najpierw przy Stole Eucharystycznym, a potem na salce parafialnej.

We wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque – 14 października wspólnota Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, której ta Święta patronuje spotkała się na Mszy świętej dziękczynnej, którą sprawował ks. Mirosław w koncelebrze z ks. Marcinem.

W niedzielę 22 września członkowie Straży Honorowej i czciciele Najświętszego Serca Pana Jezusa spotkali się w Parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, która przeżywała jubileusz 30-lecia powstania w tej Parafii wspólnoty Straży Honorowej.

W sobotę 22 czerwca wcześnie z ranną zorzą wsiedliśmy do autokaru, aby odbyć dawno zaplanowaną pielgrzymkę Straży Honorowej NSPJ. Było nas prawie 50 osób, a wśród tej grupy kapłan – ks. Mirosław Wilk – był ze swoimi owieczkami przez cały ten czas. Zachęcał do śpiewu i modlitwy. Wszyscy byli radośni, bo sobota, a jeszcze przeżyta w takiej grupie z Jezusem i Maryją, to całkiem dobra lokata.

Pielgrzymkę w sobotę 15 czerwca rozpoczęliśmy odśpiewaniem Hymnu Straży Honorowej NSPJ w sali o. Augustyna Kordeckiego na Jasnej Górze.