1. W tym tygodniu w środę obchodzić będziemy uroczystość św. Brata Alberta Chmielowskiego głównego patrona naszej diecezji. Ponadto w piątek obchodzić będziemy uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, z racji tej uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. A w sobotę wspomnienie Niepok. Serca Maryi. Już dziś przypominamy, że przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową 24 czerwca ku czci św. Jana Chrzciciela oraz na 29 czerwca ku czci św. Ap. Piotra i Pawła.

2. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła. Zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie w czwartek procesją do 4 ołtarzy, grupy prosimy o wcześniejsze przygotowanie ołtarzy. Jednocześnie dziękujemy za piękne przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało wszystkim grupom parafialnym i wszystkim parafianom za udział w uroczystej procesji.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych odprawianych codziennie po Mszy św. wieczornej.

4. Dzisiaj ks. Bp Piotr Skucha obchodzi 50. rocznicę święceń kapłańskich. Spotkajmy się wszyscy na wspólnym świętowaniu obchodów Jubileuszu ks. Biskupa w sosnowieckiej katedrze w sobotę 27 czerwca o godz. 10.00 (przy jednoczesnym zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych).

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. W tygodniku niedziela zamieszczona jest relacja z pogrzebu ks. Tadeusza Kamińskiego.

6. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Eugeniusz Szarawarski lat 81 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu, 1 Msza św. od Żywego Różańca oraz 6 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 15.
- śp. Helena Trzeszczkowska lat 85 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, 5 Mszy św. od rodziny i znajomych oraz 3 Msze św. od mieszkańców klatki Kisielewskiego 36.
             Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież