Niniejszą relacją pragniemy poinformować Szanownych Parafian o aktualnych pracach inwestycyjnych, jakie się dzieją przy naszym kościele.

Bardzo ważnym z punktu widzenia oszczędności na drogiej energii cieplnej było dokończenie w ostatnich dniach ocieplania dużych ścian budynku katechetycznego. Drugim przedsięwzięciem jest kontynuacja wymiany starych nieszczelnych okien w pomieszczeniach podziemia kościoła.

Zarówno docieplenie ścian, jak i wymiana okien to zadania bardzo kosztowne i trwające w czasie. Za sprawą Gospodarza naszej Parafii - ks. Proboszcza Stefana Wyporskiego, który bardzo oszczędnie i racjonalnie wykorzystuje parafialne finanse - niejednokrotnie "wdowi grosz", wszystkie przedsięwzięcia były i są prowadzone "ratami", tak aby nie zadłużać Parafii.

Jako Parafianie dostrzegamy to nieustanne czuwanie i troskę Gospodarza nad sprawami remontowymi i modernizacyjnymi przy naszym kościele i mądre zarządzanie wydatkami, za co jesteśmy Mu bardzo wdzięczni. Szczególną wdzięczność wyrażamy każdemu Parafianinowi, który przyczynia się do tego, aby Ks. Proboszcz mógł prowadzić dobre dzieła w kierunku utrzymania dobrej kondycji i estetyki wszystkich budynków i budowli, które służą nam wszystkim.

foto: Piotr Zimnal

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież