To już jedenasty raz dzieci z naszej parafii mogły uczestniczyć w koloniach parafialnych. Tym razem miejscem naszego pobytu była Rabka-Zdrój.

W tych pięknych okolicznościach przyrody stworzyliśmy prawdziwą wspólnotę. Razem codziennie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, wspólnych zabawach, modlitwach, grach, wycieczkach, spotkaniach w grupach, konkursach, meczach, dyskotekach, warsztatach.

W tym roku w „Wakacjach z Bogiem” z naszej parafii i parafii kroczyckiej uczestniczyło 48 dzieci. Nad ich bezpieczeństwem i dobrą zabawą w czasie pobytu czuwała kadra: siostra Anawim, ks. Marcin, pani Agnieszka, pani Wiola i pani Edyta.

Zwiedzaliśmy wiele ciekawych miejsc: między innymi Ludźmierz – sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala, muzeum taboru kolejowego w Chabówce, muzeum górali i zbójników w Rabce. Fantastycznie bawiliśmy się w Rabkolandzie i Parku Wodnym w Białce. Braliśmy udział w wielu ciekawych zajęciach - były to warsztaty malowania drewnianych figurek, warsztaty malowania na szkle, spektakl pt. „Pchła szachrajka” w teatrze Rabcio. Tradycyjne bawiliśmy się także w grę terenową „Podchody”.

Myślę, że dla wszystkich był to wyjątkowy czas wspólnoty z Bogiem i ludźmi. Niestety kolonie bardzo szybko minęły, ale mamy nadzieję, że słowa, które usłyszeliśmy, rozmowy które prowadziliśmy i przyjaźnie które zawiązaliśmy przetrwają długo.

Wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tych kolonii i wspierali nas modlitwą bardzo dziękuję. Szczególnie dziękujemy księdzu Mirosławowi Wilkowi za wsparcie finansowe naszego wyjazdu.

foto: Agnieszka Furtacz, Siostra Anawim

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież