Pielgrzymkę w sobotę 15 czerwca rozpoczęliśmy odśpiewaniem Hymnu Straży Honorowej NSPJ w sali o. Augustyna Kordeckiego na Jasnej Górze.

Następnie Siostra Bernadeta Wysocka odczytała list Dyrektora Generalnego Arcybractwa Juana José Infantesa Barroso z Hiszpanii oraz list od Ojca Świętego Franciszka.

Następnym punktem naszego spotkania był bardzo ciekawy referat wygłoszony przez ks. Jacka Pędziwiatra z Bielska Białej. Dotyczył on roli w służbie Sercu Bożemu tj. przeżywania z Nim każdego dnia służąc bliźnim swoją radą, pomocą, miłością i cierpliwością, a wszystko czerpiąc z Serca Pana Jezusa, które jest dla nas żywym przykładem Miłości.

Po krótkiej przerwie zebraliśmy się na Wałach Jasnogórskich, aby przejść w skupieniu i modlitwie Drogę Krzyżową, która w ten upalny dzień była prawdziwym wyzwaniem dla całej wspólnoty, która w tym dniu zjechała z całej Polski.

Uwieńczeniem pielgrzymki była Msza święta koncelebrowana na Szczycie Jasnej Góry pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego – delegata Konferencji Episkopatu Polski do spraw naszego Arcybractwa.

Śledząc historię Straży Honorowej NSPJ w Polsce to ten Jubileusz 150-lecia po raz pierwszy jest tak uroczyście obchodzony. Czasy zaborów, II wojny światowej, a następnie rządów komunistycznych nie sprzyjały świętowaniu 25, 50, 75 i 100 lecia organizacji w naszej Ojczyźnie. Dlatego możliwość uroczystego przeżycia 150-lecia jest dla nas olbrzymią łaską daną nam przez Serce Boże.

Dziękujmy za przeżyty rok, za udzielone nam odpusty jubileuszowe i błogosławieństwo papieża Franciszka i cieszymy się, że w naszej Parafii jest taka wspólnota, która czuwa przy Sercu Jezusa.

Wszystkim, którzy chcieliby należeć całym sercem do Jezusa zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi.

foto: Krystyna Bednarz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież