Już 18 maja będziemy wspominali setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły czyli św. Jana Pawła II. W naszym kościele codziennie przed wieczorną Mszą świętą modlimy się nowenną, która ma nas przygotować na to ważne wydarzenie. W naszej świątyni jest już piękna dekoracja przygotowana przez ks. Marcina, która ma nam przypominać o naszym wielkim Rodaku.

Śmiało można zaryzykować stwierdzenie że św. Jan Paweł II jest największym z rodu Polaków. Wielu z nas ma to szczęście, że mogło uczestniczyć bezpośrednio lub za pośrednictwem mediów w papieskich pielgrzymkach do Polski. W naszych uszach brzmią jeszcze jego słowa. Niestety dla najmłodszego pokolenia św. Jan Paweł II jest kimś zupełnie nieznanym i często obcym. Niektórzy z nas mają zachowane różne pamiątki związane z papieżem - zdjęcia, filmy, artykuły prasowe. Może warto w tych dniach do nich wrócić, pokazać je naszym dzieciom, opowiedzieć o tym, kim był św. Jan Paweł II i czego nauczał. 

Kiedy świętujemy czyjeś urodziny, to dobrze wiemy, że Jubilatowi ofiarowuje się prezent. Dziś, gdy świętujemy tak doniosłą rocznicę także możemy ofiarować prezent Ojcu świętemu. Święty Papież pozostawił nam wiele nauk w formie encyklik, przemówień, wygłoszonych homilii. Niech naszym prezentem dla Niego będzie powrót do tych treści, które tak łatwo można dziś wysłuchać czy przeczytać w internecie. Niech w naszych sercach i pamięci pozostaną nie tylko słowa o wadowickich kremówkach, ale słowa pouczenia i napomnienia, które nadal są tak bardzo aktualne.

foto: Ewa Klimczyk

Komentarze  

0 #1 Wiola 2020-05-18 09:32
Na zawsze w naszych sercach. Kochamy i Pamiętamy. Ojcze Święty - czuwaj nad nami.
Cudowny wystrój kościoła.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Rok 2020 trwa już:

Najnowsze komentarze
 • Piotr Zimnal 13.06.2020 11:06
  Dziękuję Autorce tekstu za zawartą w nim treść, z którą się utożsamiam. Piotr Zimnal

  Czytaj więcej...

   
 • Grzegorz 11.06.2020 20:56
  Czy ten zastęp rycerzy istnieje jeszcze ? --------- Od Administratora - Tak, jak najbardziej. Jest ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

23.26°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 99%
Niedziela 16.51°C / 27.86°C Deszczyk
Poniedzialek 18.68°C / 27.2°C Deszczyk
Wtorek 13.24°C / 19.43°C Deszczyk
Sroda 10.98°C / 20.95°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Czwartek 13.71°C / 26.04°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR